Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2019/2020

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Drużyna BRD V-ce Mistrzyniami Mazowsza w XL Finale Mazowsza w OTBwRD
Drużyna BRD V-ce Mistrzyniami  Mazowsza w XL Finale Mazowsza w OTBwRD

W dniu 6 czerwca 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 w Warszawie-Ursusie przy ul. Gen. Sosnkowskiego 10 odbył się Finał Wojewódzki  XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Mazowsza. Finał objęty był m.in. honorowym patronatem Marszałka Woj. Mazowieckiego, Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do turnieju stanęło 12  najlepszych drużyn ze szkół podstawowych i 12 z gimnazjów z całego województwa mazowieckiego, a pośród nich drużyna z PG w Przyłęku w składzie: Julia Binięda, Natalia Dydo, Magdalena Knieć pod opieką pana Grzegorza Papisa.

 

Turniej rozpoczął się od uroczystego otwarcia na którym odbyła się odprawa techniczna dla wszystkich uczestników i ich opiekunów, a następnie szkoły podstawowe rozwiązywały testy ze skrzyżowań i przepisów ruchu drogowego, a dla gimnazjaliści zaczęli od konkurencji praktycznych.

W pierwszej konkurencji nasze reprezentantki musiały wykazać się dużą wiedzą 
i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wykonaniu zadania i odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszej pomocy dziewczyny uzyskały maksymalną notę przewidzianą dla tej konkurencji.

 

Drugą konkurencją była jazda po rowerowym torze przeszkód składającym się z sześciu przeszkód: slalom z ograniczeniami, żmijka, przewożenie przedmiotu na uwięzi korytarz z desek, zmiana pasa ruchu, zatrzymanie w miejscu. Dziewczyny szybko zapanowały nad stresem i mimo tego, że  w czasie ich przejazdów wiał silny wiatr sumie straciły 4 punktów karnych.

Kolejną konkurencją dla naszych dziewczyn było miasteczko ruchu drogowego, na którym dziewczyny musiał dojechać zgodnie z przepisami do wylosowanych trzech z sześciu punktów kontrolnych. I choć stres i emocje były ogromne, to nasza drużyna poradziła sobie bardzo  dobrze z  tą  konkurencją

Ostatnią konkurencją, z jaką zmierzyły się nasze reprezentantki, było rozwiązanie testu 
z przepisów ruchu drogowego składającego się z 25 pytań oraz testu ze skrzyżowań składającego się z 10 pytań.

 

Test skrzyżowań okazała się prosty dla dziewczyn, ale test z przepisów był trudny, zawierający podchwytliwe pytania, co sprawiło wszystkim dużo problemów z rozwiązywaniem.

Pomimo prowadzenia naszej reprezentacji po trzech konkurencjach, test z przepisów okazał się trudny  i  przewrotny, w efekcie czego nasza reprezentacja w klasyfikacji końcowej uplasowała się na II miejscu.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, wszyscy startujący uczniowie dobrze przygotowani, co sprawiało, że rywalizacja była bardzo zaciekła i wyrównana, a sędziowie bardzo wymagający.

 

Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum otrzymała upominki od organizatorów, oraz Puchar Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiera, który wręczyli:  Maciej Szyndler - Prezes ZO PZM w Warszawie oraz Romuald Chałas – Prezes Automobilklub Polski. Prezes Automobilklub Polski na ręce opiekuna Grzegorz Papisa przekazał cztery pozycje książkowe o motoryzacji do szkolnego użytku dla młodzieży.

Klasyfikacja końcowa turnieju w grupie wiekowej gimnazja przedstawia się następująco: 


I miejsce – PG w Jedlińsku, 
II miejsce – PG w Przyłęku, 
III miejsce – PG w Rzewniu 
IV miejsce - PG w Białkach, 
V miejsce – PG w Obrytem,
VI miejsce – PG w Węgrowie,
VII miejsce – PG Chorzelach,
VIII miejsce – PG w Ciechanowie,
IX miejsce – PG nr 3 w Warszawie,
X miejsce – PG  w Nowym Miszewie,

XI miejsce – ZS nr 3 w Żyrardowie,

XII miejsce -  Gimnazjum w ZS w Nowej Suchej.

 

Drużynie dziewczyn z naszego gimnazjum serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy za trzy lata ciężkiej i wytężonej pracy oraz sukcesy i miejsca zajmowane w pierwszej trójce w corocznych Finałach Mazowsza.08-06-2017, odsłon: 2514

  
Nasza galeria
Zabawa choinkowa 2010

Admin: J. Kamionka