Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2018/2019

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Czwarty z rzędu awans do XLI Finału Mazowsza OTBwRD
Czwarty z rzędu awans do XLI Finału Mazowsza OTBwRD

11 maja 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jedlińsku odbyły się XLI  rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tak jak w poprzednich etapach eliminacje te zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.Do rywalizacji stanęło 17szkół wyłonione w eliminacjach powiatowych z dawnego województwa radomskiego (8 szkół podstawowych i 9 gimnazjów). 

Powiat zwoleński w grupie gimnazjalistów reprezentowali uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Przyłęku w składzie: Mikołaj Gregorczyk, Kacper Osenka i Kacper Rogala z opiekunem Grzegorzem Papisem. W kategorii szkoły podstawowe – PSP Babin w składzie Klaudia Skirzyńska, Łucja Papis, Sebastian Kramek, Kamil Papis -pod opieką pana Antoniego Pawlukowskiego.

 

Na polu boju w trzech konkurencjach zmierzyły się najlepsze drużyny w regionie radomskim, konkurencja była duża poziom rywalizacji bardzo wysoki, a i organizatorzy nie ułatwili zadania wszystkim  uczestnikom  turnieju.

 

Najpierw gimnazjaliści zmagali się z rowerowym torem przeszkód,  który był bardzo trudny i selektywny! Tor składał się z ośmiu przeszkód tor z dość trudnymi najazdami na (tarka, łezka, kwadrat, rynna, żmijka, slalom z ograniczeniami korytarz z desek, i zatrzymanie w miejscu). Najlepsze drużyny poradziły sobie dobrze z torem otrzymując niewielką ilość punktów karnych za błędy. Słabsi, których tor i utrudnienia przerosły kończyły konkurencję z ogromną ilością punktów karnych.

 

Kolejną konkurencją były testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Wszyscy pisali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań ze znajomości przepisów ruchu drogowego i test dotyczący pierwszeństwa przejazdu składający się z 10 pytań, na których uczniowie musieli wykazać wysoki  poziom  wiedzy.

 

Ostatnią konkurencją było praktyczne zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami udzielenia pomocy poszkodowanemu.

 

 

Reprezentacja naszego gimnazjum od pierwszych minut turnieju radziły sobie bardzo dobrze  uzyskując jedne z lepszych wyników tego turnieju, co w ostatecznej klasyfikacji dało drużynie z Publicznego Gimnazjum  w Przyłęku II miejsce w XLI Eliminacjach Rejonowych Turnieju oraz awans do XLI Finału Mazowsza OT BwRD.

II miejsce i awans do do XLI Finału Mazowsza OT BwRD w kategorii szkół podstawowych zdobyli także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie.

 

Organizatorem etapu rejonowego była Komenda Wojewódzka Policji z Siedzibą w Radomiu oraz w Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jedlińsku.  Narody wręczali: Wójt Gminy Jedlińsk – Kamil Dziewierz, Dariusz Piątek -  dyrektor WORD w Radomiu, podinspektor Jacek Mnich -  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu pani Małgorzata Brola.

 

Publiczne Gimnazjum w Przyłęku  razem z Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku oraz PSP Babin i PSP Lesiów  będą reprezentować subregion radomski w  XLI Finale Mazowsza, który odbędzie się 22 maja w Warszawie.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Finale Mazowsza.14-05-2018, odsłon: 1043

  
Nasza galeria
Zabawa choinkowa 2010 Zabawa choinkowa 2010

Admin: J. Kamionka