Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2018/2019

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Eliminacje Powiatowe OTBwRD Powiatu Zwoleńskiego
Eliminacje Powiatowe OTBwRD Powiatu Zwoleńskiego

24.04.2017r. odbyły się Eliminacje Powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Publicznym Gimnazjum w Przyłęku. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor oraz Wójt Gminy Przyłęk p. Marian Kuś witając gości w osobach:Wicestarosta Powiatu Zwoleńskiego p. Arkadiusz Sulima, p. Małgorzata Brola - Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu, Wójt Gminy Przyłęk p. Marian Kuś,  Z-ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu bryg. Krzysztof Zyliński, Przewodniczący Rady Gminy w Przyłęku p. Wojciech Szmajda, p. Mirosław Solecki z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Zwoleniu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu; asp. Cezary Spyra i asp. Dariusz Choroś,  pielęgniarka z SPZOZ w Przyłęku p. Krystyna Jaślan.

 

Następnie sprawy organizacyjne i techniczne związane z przeprowadzeniem turnieju omówił sędzia główny turnieju asp. Cezary Spyra.

 

Do rywalizacji stanęło pięć czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i cztery trzyosobowych drużyn z gimnazjów ze wszystkich gmin powiatu zwoleńskiego (Kazanów, Policzna,   Przyłęk,   Tczów,  Zwoleń).
Gminę Przyłęk reprezentowały: PSP Babin w składzie: Klaudia Skirzyńska, Łucja Papis, Sebastian Kramek, Kamil Papis z opiekunem p. Antonim Pawlukowskim oraz PG Przyłęk w składzie: Binięda Julia, Dydo Natalia, Knieć Magdalena z opiekunem G. Papisem.

 

Najpierw wszyscy uczestnicy pisali test jednokrotnego wyboru się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz test składający się z 10 pytań dotyczących pierwszeństwa przejazdu  na  skrzyżowaniu.
Następnie wszyscy uczestnicy począwszy od szkół podstawowych wykazywali się umiejętnością praktycznej jazdy rowerem po torze przeszkód na który składały się takie przeszkody jak: slalom z ograniczeniami, kwadrat, bramka wisząca, żmijka, korytarz z desek, łezka i zatrzymanie w miejscu. Nad prawidłowością przebiegu obu konkurencji czuwali funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Zwoleniu asp. Dariusz Choroś i Cezary Spyra, który był sędzią głównym turnieju.

 

Po konkurencji na torze przeszkód uczestnicy turnieju zmierzyli się z pytaniami i zadaniem praktycznym z pierwszej pomocy, które fachowo oceniał Z-ca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu bryg. Krzysztof Żyliński. Po zakończeniu wszystkich konkurencji komisja sędziowska udała się na liczenie punktów i na ich podstawie ustalenia końcowej klasyfikacji turnieju.

 

Wyniki powiatowego Turnieju BRD przedstawiały się następująco:

 

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Tczowie Gminy Tczów pkt. 102,

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Babinie Gmina Przyłęk pkt. 96 ,

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Policznie Gmina Policzna pkt  34,

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sycynie Gmina Zwoleń pkt. -20,

V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzówku Gmina Kazanów pkt. – 74.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna:

 

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Przyłęku Gmina Przyłęk pkt. 118,

II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Tczowie Gmina Tczowie pkt. 90,

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Policzna Gmina Policzna pkt. 54,

IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zwoleniu Gmina Zwoleń pkt. 16.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w maju w Jedlińsku.24-04-2017, odsłon: 1610

  
» Dodaj komentarz «
Nasza galeria
RDC

Admin: J. Kamionka