Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2019/2020

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

„ Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

Dnia 19 czerwca po raz ostatni odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów, po 20 latach istnienia szkoły o nazwie gimnazjum. O godz. 8.00 została odprawiona msza św. w kościele parafialnym pw.  M. B. Częstochowskiej w Przyłęku,  celebrowana przez ks. proboszcza Sz. Barańskiego, z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. 

Uroczystość w szkole rozpoczął dyrektor p. Jerzy Kamionka. Powitał przybyłych gości tj. księży parafii Przyłęk, przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz absolwentów, którzy jako ostatni rocznik kończą szkołę o nazwie Publiczne Gimnazjum w Przyłęku. Po złożeniu podziękowań  za całoroczną pracę nauczycielom, pracownikom, rodzicom  za działalność w Radzie Rodziców oraz uczniom,  odczytał list skierowany do wszystkich uczestników uroczystości przez wójta gminy, p. E. Wolszczaka. Następnie  przystąpił do rozdania absolwentom   świadectw oraz nagród za naukę, sukcesy sportowe, wolontariat, sukcesy w BRD i  za aktywną pracę na rzecz szkoły. W dalszej części uczniowie klas trzecich  podziękowali za cały trud włożony w ich wychowanie i nauczanie  nauczycielom i rodzicom, krótkim  montażem  słowno- muzycznym  przygotowanym  pod kierunkiem  p. A. Trzaskowskiej.

Druga część,  to uroczystość pożegnania Pani Barbary Solis, nauczycielki j. polskiego i j. rosyjskiego,  która po 36 latach pracy w szkole podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Dyrektor p. J. Kamionka podziękował Pani Basi za wyróżniającą pracę nauczyciela przedmiotu oraz za  obowiązkowość i  rzetelność  na stanowisku społecznego zastępcy  dyrektora szkoły. Podkreślił, że szkołę traktowała jak drugi dom, a jej droga zawodowa ukazywała prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej, którą potrafiła połączyć  z wykonywaniem swoich obowiązków z pasją.  Pożegnaliśmy koleżankę, którą będziemy wspominać jako nie tylko bardzo dobrego nauczyciela, ale osobę bardzo empatyczną,  ciepłą, służącą radą i pomocą , z wielką kulturą osobistą, poczuciem humoru,  a przede wszystkim bardzo kompetentną. Będzie nam Cię, Droga Koleżanko bardzo brakowało. Z  wielkim wzruszeniem także uczniowie żegnali Swoją Panią. Słowem i piosenką dziękowali Pani Basi za to, że kształtowała w nich zamiłowanie do mowy ojczystej i szacunek do polskiej kultury. Ponadto dziękowali za trud, cierpliwość i wyrozumiałość. Z chwilą zakończenia pracy zawodowej wszyscy życzyliśmy Pani Basi zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń,  oraz by był czas na wszystko, na co go nie było. Miłych wspomnień życzymy Pani Basiu. Następnie zabrała głos p. Basia Solis. Podziękowała za wszystko dyrektorowi szkoły, swoim koleżankom i kolegom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom. To była przemowa pełna wzruszeń. Na zakończenie wszyscy odśpiewali serdeczne sto lat. Będziemy za Panią tęsknić – Pani Basiu.

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!19-06-2019, odsłon: 615

 
Nasza galeria
Zabawa choinkowa 2010 Obchody 11 listopada 2010

Admin: J. Kamionka