Witamy
Odliczanie czasu

Do zakończenia 

roku szkolego 2018/2019

pozostało: 

epodręczniki

Bezpieczne wakacje

MEN

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nadzór Pedagogiczny

OKE w Warszawie

CKE

Reforma programowa

Reforma programowa

Ośrodek Rozwoju Edukacji

CEO

Bezpieczny bo widoczny

Wychowanie Komunikacyjne

BEZPIECZNY & NIECHRONIONY

Dzień Bezpiecznego Internetu

Wikipedia

Bip

Sonda
Czy zjadasz śniadanie w domu przed wyjazdem do szkoły?
Tak
Nie

Wyniki
Wyjazd do kina
Wyjazd do kina

Dnia 9 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzeli w kinie Sybilla w Puławach ekranizację najsłynniejszej powieści detektywistycznej Agaty Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie”.Wyjazd realizował dwa cele – pierwszy był ukoronowaniem Mikołajek szkolnych, drugi realizacją zadań planu pracy szkoły i treści humanistycznych wynikających podstawy programowej kształcenia ogólnego.

 

Detektyw Herkules Poirot posługując się metodą dedukcji i indukcji rozwiązał zagadkę zbrodni,  która w logicznej konstrukcji trzymała w napięciu i oczekiwała od widza skupienia i uwagi. Komunikaty ukryte w gestach i mimice twarzy to dla detektywa działania prowadzące do rozwiązania spirali zbrodni.

Finał zaskakujący – w zbrodni uczestniczyli wszyscy pasażerowie Orient Expressu. Dodatkowym atutem filmu są  wyposażenie pociągu i przepiękne plenery krajobrazowe, którymi prowadzi szlak  kolejowy.

 

Aby wyjazd był naprawdę udany w programie musi znaleźć się wizyta w  Mc Donald. I tak też było. W godzinach popołudniowych młodzież bezpiecznie wróciła do szkoły. Było super! – oto ocena wyjazdu.11-01-2018, odsłon: 748
» Dodaj komentarz «
Nasza galeria
RDC RDC

Admin: J. Kamionka