Klocki Lego – niekwestionowany symbol innowacyjności

Twórcy w świecie zabawek muszą być pomysłowi, jak mało kto. W końcu w większości wypadków ich produkty kierowane są do najbardziej wymagającego odbiorcy – dzieci.

Klocki Lego to właśnie świetny przykład na to, jak można podtrzymywać żywotność marki. Duńska marka od niespełna stu lat rozwija, modyfikuje oraz ulepsza.

Jakie innowacje wprowadziły Klocki Lego?

Czy wiedzieliście, że klocki Lego są opatentowane? Konkretnie zastrzeżony jest ich sposób łączenia. To w końcu jedna z najbardziej istotnych cech. Dzięki niej możemy budować domy, zamki, statki i różnego rodzaju pojazdy.

Pomniejszą innowacją było też wprowadzenie do zestawów ludzików. Również są kompatybilne z innymi klockami. Zachęcają jednak najmłodszych do opowiadania historii. A powszechnie wiadomo, że wszystko, co posiada fabułę, jest o wiele bardziej wciągające.

Bardzo ważnym elementem strategii Duńczyków jest też poszerzanie oferty i wchodzenie na nowe rynki. Firma oferuje między innymi linie:

  • Lego Creator – klocki pozwalające na budowanie zróżnicowanych, dosyć realistycznych modeli w oparciu o patentowane cegiełki
  • Lego Mindstorms – zestawy wprowadzające w podstawy robotyki i pozwalające na kodowanie
  • Lego Ninjago – linia produkowana równoległe z serialem animowanym o przygodach poszczególnych ludzików

Klocki lego super zestawy i ich niesamowity marketing

Klocki Lego są światowym fenomenem, ale ten sukces nie wziął się znikąd. Duńska firma długo i wytrwale pracowała na swoje osiągnięcia.

Tutaj warto wspomnieć chociażby o Legolandzie. Jest to oczywiście sieć parków rozrywki z motywem przewodnim klocków. Przyciąga światową uwagę i na swój sposób stanowi reklamę głównego produktu.

O serialu “Lego Ninjago” wspomnieliśmy powyżej. Nie każdy jednak wie, że marka stworzyła również krótkie produkcje we współpracy z Marvelem i DC.

Do tego wszystkiego należy doliczyć sandboxową grę Lego Worlds. Mamy tutaj do czynienia z otwartym światem przypominającym ten z Minecrafta. A raczej należałoby powiedzieć, że do czynienia mamy ze światami. Bo  przygody możemy przeżywać zarówno w kosmosie, jak i na Dzikim Zachodzie.