Klocki lego – nauka przez zabawę

Cieszące się popularnością od wielu lat, pozwalające rozwijać zarówno kreatywność, jak i zdolności manuale jedyne i oryginalne Klocki lego dostępne w najlepszej księgarni. Stanowią świetną rozrywkę zarówno dla najmłodszych i starszych użytkowników. Ciągle rozwijająca się oferta potrafi trafić w gusta nawet, najbardziej wybrednych klientów.

 

Rozwijaj ciekawość dziecka

Dzieci posiadają bardzo mocno rozwiniętą chęć poznawczą i tylko narzucanie im kolejnych ograniczeń powoduje jej zmniejszanie z wiekiem. Zabawki konstrukcje pozwala opóźnić ten proces. W przeciwieństwie do innych rozrywek jak np. puzzle, gdzie rozwianie jest jedno, klocki lego posiadają ich kilka. Naturalnie możemy postępować według gotowego schematu i instrukcji dołączonej do zakupionego zestawu. Jednak przeważnie, możemy wykonać przynajmniej jeszcze jedną konstrukcję sugerowaną przed producenta. Zabawa staje się jeszcze ciekawsza, gdy mamy do dyspozycji klocki lego z innych zestawów, wówczas pomysłów mogą nie mieć końca. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się Lego Classic. Gdzie dostajemy klocki w różnych kształtach i rozmiarach, natomiast tylko od nas zależy co ostatecznie z nich powstanie!

Od kolorów po roboty

Zestawy lego duplo uczą najmłodszych poznawania kolorów, kształtów oraz dopasowania elementów do siebie. Naturalnie przeważnie dzieje się to losowo i ostatecznie powstałe budowle przypominają przeważnie dzieła abstrakcyjne.

Starsi postępując zgodnie z dołączoną do zestawu instrukcją, uczą się wykonywania zadań. Rozdzielenie wymaganych do stworzenia konstrukcji klocków na grupy wpłynie pozytywnie na umiejętności organizacji i planowania. Koncentracja na powierzonym zadaniu nie przechodzi tutaj bez echa i przyspiesza dotarcie do celu. Spostrzegawczość ułatwi poszukiwanie, niezbędnego do wykonania kolejnego kroku klocka. Następnie sprawność manualna ułatwi dopasowanie go we właściwe miejsce. Ostatecznie pozwalając stworzyć budowlę, która sama w sobie dostarczy rozrywki na długie godziny.

Najbardziej zaawansowane serie klocków lego Technic, obrazują w uproszczony sposób działanie skomplikowanych urządzeń mechanicznych, pozwalają również poznać podstawy programowania robotów i sterowania nimi. Serie kolekcjonerskie zawierające wzorowane na sportowych samochodach modele, stanowić będą ciekawą ozdobę niejednego pomieszczenia.